فلزیاب پیشتاز

روش‌های تست فلزیاب و طلایاب

تست فلزیاب و طلایاب

موضوعاتی که در این مطلب میخوانیم

روش تست دستگاه های فلزیاب‌ به نوع عملکرد آن وابسته است، به طور مثال فلزیاب مغناطیسی مانند فلزیاب پالسی یا وی ال اف یا تی ار را باید در روش حرکتی برای تشخیص فلزات یا طلا در عمق تست نمود تا توانایی و روش تعیین تنظیمات و بالانس زمینی شرایطی که ثبات را در یابنده مغناطیسی ایجاد می‌نماید به دست آورد.

یابنده فرکانسی را باید با فلزات و طلا در سطح و عمق با تعیین عدد وی دی ای و ترشهولد سطح و حجم مورد تمرین و آزمایش  قرار داده.

هر نوع سیستم یابنده از دسته فرکانسی یا مغناطیسی در زمانی که می‌تواند اهداف یا فلزات را در موقع آزمایش در سطح و عمق پیدا نماید توانایی عملیاتی خود را مشخص نموده و کار درصحنه کار اصلی با آشنایی که اپراتور یا کاربر در زمان تمرین به دست آورده است باید به انجام برسد.

از موارد مهم در خرید دستگاه‌ها موضوع، تست دستگاه فلزیاب بوده که دارای نکات مهمی پیرامون تست دستگاه‌ها وجود دارد، در ادامه برای آشنایی بیشتر در این رابطه با ما همراه باشید.

تست دستگاه فلزیاب در هوای معمولی

به این صورت که لوپ دستگاه را از یک درختی آویزان کنید دور خودتان فلزهای مختلف با سایزها و جنس‌های مختلفی قرار دهید سپس دستگاه را روشن کرده و مدتی صبر کنید تا با دمای محیط سازگار شود و دستگاه را بالانس کرده شروع کنید به تست دستگاه فلزات مختلف را از دور نزدیک می‌کنید.

همچنین اگر دستگاه شما قابلیت تفکیک داشت حالت تفکیک فلزات هم آزمایش کنید تا با قلق دستگاه و همچنین خطای آن آشنا شوید. همچنین برای اسکن هم این تست را انجام دهید بارها و بارها تا با کارکرد و قلق دستگاه کامل آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: فلزیاب نقطه زن چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

تست دستگاه فلزیاب در زیرخاک

می‌توانید صخره ایی انتخاب کرده و لوپ را بالای صخره و فلز در زیر صخره قرار دهید و تست کنید  و یا اینکه یک فلز ۲۰ × ۲۰ را انتخاب کنید و در جلوی لوپ قرار دهید فرض کنید در فاصله ۱.۵ متری سنس می‌کند؛ در مرحله بعدی چال‌هایی به عمق ۱.۲ یا ۱.۳متر حفر کرده و فلز را قرار دهید و سپس با دستگاه امتحان کنید تا واکنش دستگاه و درست بودن روند کار را مشاهده کنید.

آیا تست دستگاه فلزیاب در خانه اشتباه است؟

همانطور که در کاتالوگ دستگاه نوشته‌شده، فلزیاب ها برای مناطق باستانی که عاری از هرگونه فلز هست، ساخته شده است و باید از روشن کردن و تست کردن آن داخل مناطقی که دارای فلز و لوازم فرکانسی هستند خودداری کرد.

لذا تست کردن دستگاه فلزیاب در منزل آپارتمانی خود، به گونه ای که لوپ را در کف زمین و فلز را در طبقه پایین گذاشته شده باشد، ناممکن است.

پس به این موضوع واقف باشید برای تست دستگاه فلزیاب ، در محیطی شروع به تست کنید که عاری از هرگونه فلزی، حتی کوچک باشد .

بنابراین وقتی دستگاهی خریداری می‌کنید برای تست زمینی اعم از باغ یا باغچه‌ای پیدا کنید که در محیط آزاد بوده و فلزی در آن نباشد.

بهترین راه تست فلزیاب کدام است ؟

تمامی تست‌ها ضعف‌های خود رادارند و بهترین تست برای دستگاه تست در مکانی است که می‌خواهید آن دستگاه را در آنجا استفاده بکنید و به دنبال هدف هستید، و اگر برای مثال دستگاه را در محیطی صخره ایی تست بکنید و ببرید در مکانی که دارای لایه‌های با ذرات مختلف هست استفاده بکنید احتمال خطا زیاد خواهد بود پس در حالت کلی بهترین تست، تستی است که در منطقه و زمین خودتان انجام شود.

به این محتوا امتیاز دهید:
5/5

محصولات